LAMINAT AKRYLOWY

Eleganckie i połyskujące powierzchnie nie gwarantują nam tylko lakiery, o nie. Są na pewno o wiele łatwiej dostępne, dodają efekt głębi i odbijają światło. Ale to nie jest wystarczające ! A tym bardziej kiedy chcemy aby np. nasza kuchnia byłą idealna. Lakierowane fronty są bardzo podatne na parę wodną i wysokie temperatury – a tych w kuchni co nie miara. Dlatego też najlepszym możliwym wyborem będzie akryl czyli laminat akrylowy. Czemu ?

Pomieszczenie np. takie jak kuchnia jest intensywnie wykorzystywane, pełno śladów palców, odprysków czy innych „skaz”. Dlatego warto myśleć nad odpowiednią trwałością a przy okazji nad eleganckimi wykończeniem

Dzisiaj przedstawiamy laminat akrylowy – nowoczesny materiał, dzięki któremu urządzisz piękną, a jednocześnie funkcjonalną kuchnię w wybranym przez Ciebie stylu.

Akrylowe fronty w kuchni, czyli modny sposób na wnętrze w wielu stylach. Poznaj zalety nowoczesnego materiału!

Akryl jest bardzo eleganckim i wdzięcznym materiałem. Na pewno zastąpi mniej odporny na uszkodzenia oraz różne zarysowania lakier. Gładka powierzchnia akrylu nada każdemu wnętrzu charakter zarówno świeżości jak i harmonii. Jednolita powierzchnia będzie doskonalą nowoczesna stylizacja, która wpisuje się w obecne trendy, a dzięki swojej neutralności, akryl będzie świetna baza do tworzenia odpowiedniej aranżacji pomieszczenia tj np kuchnia. Akryl posiada wiele bogatych kolorów których aż żal nie wykorzystywać w pełni: od śnieżnobiałego Bianco, poprzez intensywny kolor VIno, pastelowe odcienie Magnoli po czarny Moro.

Matowe czy błyszczące – jakie fronty wybrać?

Nie ma i chyba nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. Są zwolennicy zarówno jednego jak i drugiego rozwiązania. Wszystko zależy od naszego gustu i wybranej stylistyki. Meble w połysku wymagają delikatnie więcej troski o czystość, ponieważ wszelakie zabrudzenia są na nich bardziej widocznie w porównaniu do matu.

Mat dodaje aranżacjom bardzo dużo naturalnego i przytulnego charakteru. Dodaje pomieszczeniu spokój i harmonie. Ukrywa niedoskonałości. Ale nie możemy też z nim przesadzać gdyż mat pochłania światło. A w przypadku np. kuchni światło jest bardzo ważne!

Parę praktycznych zalet laminatu akrylowego

Kuchenne fronty pokryte powłoką akrylową są atrakcyjną alternatywą dla tych lakierowanych nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne, ale i praktyczne. W nowoczesnej kuchni funkcjonalność liczy się przecież tak samo jak styl. Poznajcie zatem 4 użyteczne zalety laminatu akrylowego!

  1. Powierzchnia jaką gwarantuje REHAU, ma specjalną powłokę hardcoat, jest ona wyjątkowo odporna na zarysowania i bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Jest twarda i sprężysta. Wszystkie prace na niej będą przebiegać więc bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia. Nie widać też dokuczliwych odcisków palców, a wszystkie ewentualne zabrudzenia możemy bardzo szybko usunąć za pomocą zwykłej wilgotnej ściereczki.
  2. Powierzchnia akrylu jest pozbawiona porów, więc utrzymanie czystości jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wilgotna gąbka czy ściereczka z mikrofibry i po problemie!
  3. Kolor i jego trwałość. Nawet pomimo działania UV przez długie lata na nasze fronty, ciągle ale to ciągle nie zobaczymy żadnych przebarwień. Akryl się nie utlenia!
  4. Akryl jest na tyle wdzięcznym materiałem, że przy możliwej obróbce nie będziemy mieli żadnych problemów. Czy to przy nawiercaniu czy przycinaniu. Praca z nim jest wyjątkowa prosta.

Choć istnieje wiele sposobów na stylową kuchnię, nie wszystkie idą w parze z funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań. Przy użyciu frontów mebli z powierzchnie akrylowej możemy zaaranżować eleganckie wnętrze na wysoki połysk lub wypełnione stonowanym matem, jednocześnie ciesząc się jego stroną praktyczną. Nic tak nie burzy radosnych chwil płynących z przebywania w harmonijnie zaaranżowanej przestrzeni, jak obawa o ich ulotność. Trwałe, odporne i łatwe w czyszczeniu laminowane fronty zapewnią nam nie tylko piękne i stylowe wnętrze, ale i komfortowe warunki kuchennych rewolucji na długie lata.

Laminat akrylowy